Fener Plajı

Akçabük’ten hemen önce bulunan deniz fenerinde herkes bir gün geçirebilir. Oradan sörf yapan veya denizin ve kumun tadını çıkaranları izleyebilirsiniz. Sörf Kulübü, hazırlıksız gelenler ve yeni başlayanlar için ekipman tedarik etmektedir. Fener burnunun ucunda bulunan restaurant, mükemmel bir manzara beraberinde her türlü deniz ürünü sunmaktadır. Yakında bulunan Meteoroloji ve Akçabük sahilleri, temiz suyuyla deniz severleri karşılar. Fener Plajı Turgutreis Şehir merkezine 5.2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Akyarlar Plajı

Taze balığı ve ahtapotuyla tanınan eski bir balıkçı köyüdür. Yarımadanın güney ucunda, Kos adasının hemen karşısındadır. İnce kumu, turkuaz mavisi denizi ve karadan denize doğru esen sörf yapmaya uygun rüzgarıyla her yaş için uygundur. Kumsalda dinlenirken palmiye ağaçlarının esintisiyle serinleyebilirsiniz. Otel, apart otel ve motellerde kalabilir, restaurantlarda yemek yiyebilirsiniz. Akyarlar Köyü, Turgutreis Şehir merkezine 8.5 km uzaklıktadır. Misafirlerimiz Turgutreis’ten Akyarlar’a dolmuşlarla rahatlıkla ulaşabilirler.

Günbatımı Plajı

Şemsiyenizin altındaki şezlongunuzda rahatlarken, yakındaki kafeteryalardan gün boyunca yararlanabilir ve akşamüstü inanılmaz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kırmızı ve mavinin çeşitli tonları farklı bir tablo oluşturur, geceleri ise turunçgillerin kokusu içinize dolar.Günbatımı Plajları, Turgutreis şehir merkezinde, bütün misafirlerimizin rahatlıkla ulaşabileceği bir konumda bulunmaktadır.

Aspat Plajı

Karaincir’den 2 km. uzaklıkta bulunan Aspat Mağarası, Cenevizli korsanların sığınağı olarak bilinen geniş kum sahili ve kristal berraklığındaki suyuyla etkileyici bir görüntü sunar ve aynı zamanda yatçıların demir atabileceği uygun bir yerdir. Kalıntıların arasındaki patikayı takip ederek tepedeki kaleye ulaşabilirsiniz. Tepenin üzerinde sizi bekleyen manzara bütün sıkıntılarınızı unutturacaktır.Denizde hissettiğiniz huzur, sahilin arkasındaki geniş bölgede de bulunmaktadır. Aspat Koyu, Turgutreis Şehir merkezine 11 km mesafede bulunmaktadır.

Meteor Plajı

Turgutreis’in 7.5 km güneyinde bulunan Meteor Plajı, sahilinde sıralanmış palmiye ağaçları, berrak denizi ve ekvatoral bir bölgeyi anımsatan görüntüsü ile tatilcileri kendisine en çok çeken koylardan birisidir.

Karaincir Plajı

Her iki yandan tepelerle çevrelenmiş olan ince kumlu sahili, rüzgar almayan bir dinlenme yeridir. Sessiz sahildeki restaurantlarda bulacağınız otantik yiyecekler eşliğinde, denizden gelen sessizliğin huzurunu hissedebilirsiniz. Karaincir Koyu, Turgutreis Şehir merkezine 9.6 km uzaklıkta bulunmaktadır ve Turgutreis’ten düzenli dolmuş seferleri bulunmaktadır.

Çatal Adası

Turgutreis’in 1,5 mil batısında belirgin Tepelerden oluşan bir adadır. Adanın kuzeyinde fener (Fl(4) 20s 6M vardır. 2 tepe arasında bulunan düzlük kısmın önü plajdır. Bu kısma 4-6 metreye demirlenir. Plajın güneyindeki kısım, demirlemek için elverişli hatta karadan koltukta alınabilir. Dip, sazlık ve kumluktur.

Plajın arkasından meltem zaman zaman kuvvetli eser. Koltuk alındığında tekne güvenlik altındadır. Su çok temizdir. Plajın güneyinde bir iskele bulunur. Karaya çıkıldığında, yürüme mesafesinde, adanın batı sahili ve açık denizler görünür. Yüksek tepelerden, demirlediğiniz alanın çok güzel görüntülerine ulaşabilirsiniz. Tam dinlenilecek bir adadır. Karşıda Turgutreis bulunduğu için ikmal açısından da olanaklıdır.

Adanın güneyinde Kuyruk Adası ve Yassıada bulunur. Yassıada, eski ve yeni bir çok batığı sularında saklar. Özellikle dalgalı havalarda, fark edilmez. Bu batıklardan Bizans Batığı arkeolojik kazılardan sonra, Bodrum Sualtı Müzesinde sergilenmektedir. Bu bölgede ciddi akıntılar vardır.

Çatal Ada’yı da içine alan bölgede özellikle gece seyirlerine dikkat etmek gerekir. Çatal Adanın kuzey kıyısındaki döküntüler. Adanın güney doğusundaki Çobanada, Tüllüceada ve Sarıot Adaları’na, çevre sığlıklarına dikkatli seyretmekte fayda var.

Dalışa yasak bölgelerin dışındaki alanlara, Turgutreis’ten kalkan dalış tekneleri dalış turları düzenler. Tertemiz denizlerin rehberler eşliğinde sualtı güzelliklerini de görme imkanı vardır.

Palamut Plajı

Turgutreis Şehir merkezine 4.5 km uzaklıkta bulunan Palamut Plajı, ince kumuyla ve tertemiz deniziyle, ziyaretine gelen misafirleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Akçabük Plajı

Akçabük Turgutreis’e 7.5 km uzaklıkta, nefis bir kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahip bir koydur.Koyda yazlık siteler ve Akçabük Tatil Köyü vardır.Akyarlar Köyü ile Meteoroloji koyu arasındadır. Yaz aylarında yakın koylara her gün tekne turu düzenlenir, deniz sporlarına uygundur.
Akçabük koyunun karşısında 3 deniz mili uzaklığında İstanköy (Kos) adası yer almaktadır. İyi havalarda Istanköy evleri görülür. Geceleri İstanköy manzarası çok güzeldir.